سیاره رنج
آرمانخواهی انسان مستلزم صبر بر رنجهاست .

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

واکنش توکلی به اظهارات علیخانی

      

بیش از ده‌ها نامه علنی و غیرعلنی علیه رحیمی نوشتم/ده‌ها شکایت رحیمی علیه چند نماینده اصولگرا/جرم رحیمی و مهدی هاشمی هر دو «بزرگ» است 


احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به انتقاد قدرت‌الله علیخانی معاون پارلمانی هاشمی‌رفسنجانی از نطق اخیرش درباره مفاسد مهدی هاشمی، اظهار داشت: البته هر کسی حق دارد راجع به نطق بنده اظهارنظر کند، طبیعی است که وقتی یک سیاستمدار موضع‌گیری می‌کند این حق را برای همه ملت ایران قائل باشد که راجع به نظر او موضع‌گیری کنند. وی افزود: اینکه برخی گفتند هدف بنده از نطق اخیرم در مجلس تحت‌الشعاع قرار دادن جرم رحیمی معاون اول دولت دهم بود، اینگونه اظهارنظرها با واقعیات تاریخی همخوانی ندارد؛ بنده شاید بیش از ده‌ها نامه علنی یا غیرعلنی علیه رحیمی نوشتم و در تمام مدتی که در دیوان محاسبات بود تا اینکه به بیمه ایران رسید، به شدت با اقدامات او مقابله کردم تا اینکه پایش به دادگاه کشیده و در برابر عدل قانون تکلیفش مشخص شود و خدا را شکر می‌کنم که قوه قضاییه بالاخره به خوبی به وظیفه‌اش در این زمینه عمل و آقای رحیمی را محکوم کرد و خیانت‌ها و خطاهایش نیز برای همه اعلام شد. نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: وقتی آقای رحیمی معاون اول بود، هیچ‌کدام از همین آقایان، آن زمان به کمک ما نیامدند، وقتی ما نسبت به اقدامات رحیمی انتقاد می‌کردیم، آنان نیامدند که بگویند باید با آقای رحیمی برخورد شود، تنها ما چند نماینده اصولگرا به مقابله با رحیمی پرداختیم و همین الآن هم ده‌ها شکایت آقای رحیمی علیه ما در دادگستری تهران مطرح است که از جمله آن می‌توان به شکایت علیه سایت الف، علیه آقای نادران، آقای زاکانی و سایر دوستان اشاره کرد؛ بنابراین سخنان این چنینی که ما به دنبال تحت‌الشعاع قرار دادن جرم رحیمی هستیم، درست نیست. احمد توکلی بر همین اساس تصریح کرد: آقای رحیمی با سمتی که داشت جرمش خیلی بزرگ بود و آقای مهدی هاشمی نیز به دلیل انتصابی که دارد، جرمش بزرگ است و قوه قضاییه باید به این پرونده رسیدگی کند. وی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه بنده در نطقم مطرح کردم اسناد مسلّم حقوقی است که در همه جای دنیا منتشر شده و گفتم این اتهام باید در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد و هنوز هم معتقدم دادگاه باید محکم با پرونده مهدی هاشمی برخورد کند. 

نان ، تنها اُمید سفره مردم ، تنها تدبیر دولت


باروی کار آمدن دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید و وعده های داده شده در حوزه اقتصاد و معیشت جامعه ، درمیان عامه مردم این اندیشه پدیدارگشت که دولت جدید با وعده هایی که درحوزه اقتصاد مبنی بر بهبودی وضع معیشتی و رونق کسب و کار و تولید داده است ، طبق زمان وعده داده شده در 100 روز و نیز در درازمدت باعث رفاه بیشتر و رنگین تر شدن سفره مردم خواهد گشت . اما ، با گذشت یکسال و نیم از عمر این دولت ، نه تنها وعده های داده شده محقق نگردیده بلکه متأسفانه اوضاع وخیم تر از گذشته نیز شده است . و در این اوضاع مسئولین دولت یازدهم بجای کار و تلاش بیشتر در راستای تحقق وعده بهبود وضع معیشت مردم ، یا به تخریب اقدامات دولت قبل می پردازند و یا دل خویش را به دیپلماسی خارجی و خنده های ملیح و توافق های رویایی صابون می زنند . غافل از اینکه از هیچ کدام از این موارد آب ونانی برای مردم حاصل نخواهد گشت . در این میان و در فضای رکود اقتصادی که فعالین اقتصادی بجای کسب و کار به مگس پرانی مشغولند ، به یکباره مسئولین به بهانه ی (( اصلاح کیفیت نان )) ، دو بار و به فاصله یک ماه از یکدیگر قیمت نان را که تنها اُمید سفره مردم می باشد ، گران کردند : بار اول با افزایش 30درصدی و باردوم با آزاد کردن قیمت آن . حال سئوال از مسئولین دولت تدبیر و اُمید اینجاست که :دوستان گرامی ! شما که مدعی ناکارآمدی اقدامات دولت قبل در حوزه وضع معیشت مردم می باشید ، چرا با این اقدام خود تنها اُمید مردم در سیر کردن شکم خود را که همانا نان می باشد به کورسویی تبدیل می کنید که به جای اُمید در دلشان یأس و نااُمیدی جا بگیرد ؟ ضمناً یادآوری این نکته ضروری است که در قصّه گرانی نان در دولت قبل هم کیفیت و وزن نان بهبود یافت و هم یارانه نقدی آن به مردم پرداخت شد ، حال آنکه در این دولت کاملا عکس این قضیه اتفاق افتاده است . بهتر است مسئولین دولت تدبیر واُمید بجای تخریب اقدامات دولت قبل به تدبیر در امور دولت خویش بپردازند و اُمید مردم را نااُمید نکنند و به جای فرافکنی و برخورد با منتقدین یکبار نیز به صفهای نانوایی ودرمیان مردم رفته تا بازتاب عملکرد خویش را از نزدیک مشاهده نمایند و با رویکردی جهادی به اصلاح وضع موجود بپردازند تا مؤید این افکار درمیان عامه مردم نگردند که در این دولت نه تدبیری هست و نه به این دولت اُمیدی ....

پرونده رحیمی با شکایت اصولگرایان به قوه قضائیه رفت/ حمایت عناصر دوم خردادی‌ و کارگزاران از رحیمی در مجلس هفتم

خبرگزاری فارس: پرونده رحیمی با شکایت اصولگرایان به قوه قضائیه رفت/ حمایت عناصر دوم خردادی‌ و کارگزاران از رحیمی در مجلس هفتم

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به سیاسی‌کاری اصلاح‌طلبان در برخورد با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: یکی از زشتی‌های فضای سیاسی کشور ابزاری و سیاسی کردن موضوع بسیار مهم مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

زاکانی یکی از بزرگ‌ترین آفاتی را که از گذشته تاکنون گریبان‌گیر مبارزه با مفاسد اقتصادی شده است را سیاسی کردن این مسئله و برخورد ابزاری و مواجه نادرست با افکار عمومی دانست و گفت: درباره پرونده آقای رحیمی هم همین اتفاق افتاد.

دبیرکل جمعیت رهپویان با بیان اینکه کسانی که مفاسد اقتصادی آقای رحیمی را دنبال کردند و هزینه‌های سنگینی دادند اصلاح‌طلب نبوده‌اند یادآور شد: وقتی به پیشینه ایشان نگاه کنید متوجه می‌شوید شخصی مانند آقای رحیمی چگونه رشد کرد و به مسئولیت‌های بالایی همچون ریاست دیوان محاسبات و معاون اولی رئیس‌جمهور رسید و می‌بینید که مخالفان او در رسیدن به این پست‌ها بخشی از جریان اصولگرا هستند اما آقای کروبی بعد از مجلس ششم برای ریاست دیوان ایشان از حامیان آقای رحیمی بوده است.

وی با یادآوری این نکته که عناصر دوم خردادی و کسانی که در اردوگاه کارگزاران تعریف می‌شوند از آقای رحیمی حمایت جدی و اساسی کرده‌اند ادامه داد: در مجلس هفتم منتخب کمیسیون برنامه و بودجه برای ریاست دیوان محاسبات آقایان رحیمی و فرهاد رهبر بودند و طبق آیین نامه می بایست به صحن مجلس معرفی ‌شوند و با رای گیری ریاست دیوان معلوم شود. به همین منظور مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان تشکیل جلسه داد و آقای نادران و بنده در این جلسه در مخالفت با آقای رحیمی صحبت کردیم لذا ایشان چون رای کافی بین اصولگرایان نداشت سراغ آقای کروبی رفت و در هماهنگی با کروبی اصلاح‌طلبان در صحن علنی مجلس به آقای رحیمی رای دادند و او در برابر فرهاد رهبر رای بیشتری آورد و رئیس دیوان محاسبات شد.

زاکانی با طرح این پرسش که چرا چنین مواجه دوگانه‌ای از سوی اصلاح‌طلبان در خصوص مفاسد اقتصادی و برخورد ابزاری صورت می‌گیرد تصریح کرد: از ابتدا آقای رحیمی در اردوگاه آقای هاشمی رفسنجانی بود و همیشه از همراهان ایشان بوده است؛ چه زمانی که استانداربود و یا وقتی که در دانشگاه آزاد مسوول دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مرکز بود در اردوگاه آقای هاشمی تعریف می‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: آقای رحیمی در مجلس هفتم به کمک آقای کروبی و دوستان چپ به مسئولیت دیوان محاسبات رسید و هیچ‌گاه رای کافی در میان اصولگرایان نداشته و حتی در بین اصولگرایان آرای مخالف جدی داشت.

وی با بیان اینکه پس از تصدی دیوان محاسبات از سوی آقای رحیمی مشکلاتی به وجود آمد که باز منتقدین ایشان از اصولگرایان بودند گفت: وی سپس از اینکه از ریاست دیوان کنار گذاشته شد و به دولت رفت، مسئولیت گرفت و نهایتاً به معاونت ریاست جمهوری رسید و در همین اثنا بیشترین مخالفت را اصولگرایان با وی به دلیل مشکلاتش داشتند.

«فراموش نکرده ایم زمانی که آقای رحیمی پولی را بین برخی نمایندگان به عنوان کمک تقسیم کرد، اصولگرایان با ایشان برخورد کردند. آقای هدایت خواه اعتراض نمود و چک کمک ایشان را به فراکسیون اصولگرایان داد  و بواسطه آن آقای دکتر حدادعادل با آقای رحیمی برخورد کرد.»

زاکانی تصریح کرد: یادم هست که در تشکیل جبهه متحد اصولگرایان در مجلس هشتم، ابتدا آقای احمدی نژاد 30 نفر را دعوت کرد که در میان آنها آقای رحیمی نیز بود، بعد از جلسه در صحبتی که با آقای احمدی نژاد شد آقای فدایی و بنده شرط حضورمان را نبودن آقای رحیمی در جلسه عنوان کردیم.

«اصلاح طلبان باید بگویند چرا در زمان مسوولیت ایشان سکوت کردند؟ به هرحال بیشترین نقدها و اعتراضات از جمله پیرامون مدرک تحصیلی ایشان را اصولگرایان داشتند و شکایت‌های متعددی از سوی اصولگرایان مخالف آقای رحیمی که او را نقد کرده‌اند صورت گرفت و نهایت امر با شکایتی که آقای توکلی و آقای نادران و بنده به دستگاه قضایی داشتیم و اسنادی که از سایر مراجع به دستگاه قضایی منتقل شد، با پیگیری قوه قضائیه پرونده آقای رحیمی به جریان افتاد و نهایتا ایشان محکوم شد.»

این فعال اصولگرا با تاکید بر اینکه آنچه مورد توجه است لزوم تنویر افکار عمومی و مواجه صادقانه با آنهاست افزود: بنده خاطرم هست در مجلس هفتم اصلاح‌طلبان که همیشه به شدت مخالف دستگاه قضایی بودند وقتی ما به عنوان نماینگان اصولگرا از دستگاه قضایی تحقیق و تفحص کردیم و گزارشی را تنظیم کردیم که بخشی از آن پیرامون تخلفات آقای مرتضوی بود، اصلاح‌طلبان از جمله آقای علیخانی و دوستانش به شدت با گزارش تنطیم شده در مجلس که واقعیت های تلخی را ذکر می کرد مخالفت کردند تا جایی که هنگام قرائت گزارش صحن مجلس را ترک و آبستراکسیون کردند تا این گزارش خوانده نشود.

وی اظهار داشت: آنها در مجلس هفتم به دنبال این بودند تا گزارش حقی که به تخلفات دستگاه قضایی اشاره داشت و نام آقای مرتضوی در آن ذکر شده بود در مجلس قرائت نشود و این در حالی بود که در رسانه های خود دایماً انتقاد از دستگاه قضایی و قاضی مرتضوی را بیان می داشتند اما اصولگرایانی که می خواستند اصلاحات را در دستگاه قضایی دنبال کنند را نه تنها حمایت نمی کردند بلکه کارشکنی می نمودند و با هیاهو زمان قرائت تحقیق و تفحص توسط آقای محمد دهقان صحن مجلس را ترک کردند لذا معتقدم اصلاح‌طلبان امروز هم که برخورد این چنینی با محکومیت آقای رحیمی دارند اقدام سیاسی انجام می‌دهند و کارشان اعتقادی نیست.

زاکانی تاکید کرد: آنچه که مورد تاکید ماست این است که فساد چپ و راست نمی‌شناسد و هرکجا که فساد وجود دارد باید با آن مواجه درست و عمیق صورت گیرد و کسانی که در اردوگاه اصلاح طلبی و در نشریات آنها امروز مدعی امر مبارزه با مفاسد هستند ادعایشان نادرست است چراکه امروز بدنبال نفع سیاسی از این موضوع هستند ولی در مواجهه عملی و جدی با فساد کسانی در اردوگاه اصلاح‌طلبی یا سایر جایگاه‌ها مثل موقعیتی که در گذشته آقای رحیمی داشت قرار دارند، به هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

درباره وبلاگ

آرمانخواهی انسان مستلزم صبر بر رنجهاست . پس برادر خوبم ؛ برای جانبازی در راه آرمانها یاد بگیر که در این سیاره رنج صبورترین انسانها باشی .
مدیر وبلاگ : محسن نجفی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • در انتخابات پیش رو به کدام یک از کاندیداهای ذیل رأی می دهید ؟


نویسندگان

 
روزشمار محرم عاشورا ساعت فلش مذهبی پخش زنده حرم
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو